E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Sinema ve Televizyon Bölümü

 

  Sinema Televizyon bölümüne nasıl girilir?

  • TYT Sınavı’ na girmiş öğrenciler bu bölümü tercihlerine yazarak ‘sözel’ puanları üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda bu bölümde okumaya hak kazanabilirler.

  Bölümün imkanları nelerdir?

  • Lisans programı 4 yıl, 8 yarıyıldan oluşmaktadır. Bu dört yıl boyunca öğrenci; temel kamera bilgisi, sinema tarihi, senaryo yazımı, kısa film yapımı ve iletişim bilimleri gibi dersleri alabilmektedir.
  • Bölümümüzde tam donanımlı mac atölyesi, fotoğraf stüdyosu, kamera stüdyosu gibi öğrencinin serbestçe çalışıp, film yapımı ve diğer sanatsal faaliyetlerde bulunabileceği atölyeler mevcuttur. Proje yapmak isteyen öğrencilere teknik destek sağlanmaktadır.

  Bu bölümden mezun olan öğrencilerin iş imkanı nelerdir?

  • Lisans programını tamamlayan öğrenciler, özel sektörde sinema ve televizyon alanı ile ilgili bütün alanlarda çalışabilecek yeterliliğe sahip bir şekilde mezun olabilmektedir.
  • Üniversitemiz Eğitim Fakültesinde verilmekte olan ve öğrencinin son yılında alabileceği “pedagojik formasyon”la milli eğitim kurumlarında çalışabilmektedirler.
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün yüksek lisans programıyla da isteyen öğrenciler, akademik alanda ilerleyebilmektedirler.

 

Sinema ve Televizyon Bölümü 

YÖNETİM 

Bölüm Başkanı: Doç. Dr. Mehmet YILMAZ

  

AKADEMİK PERSONEL 

 Doç.Dr. Mehmet YILMAZ

Doç.Dr. Şermin TAĞ KALAFATOĞLU

Dr.Öğr.Üyesi Ufuk UĞUR 

Öğr.Gör. Özkan ÖZ

 Arş.Gör. Çağrı YILMAZ

Arş. Gör. Oğuzhan BAYRAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı