Hızlı Erişim

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

Grafik Tasarımı Bölümü Yıl Sonu Sergisi

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan, Prof. Dr. Fikri Balta, Güzel Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Sabri Yener, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Varol Çanakçı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Grafik Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin 2016-2017 öğretim yılı içerisinde almış oldukları grafik tasarım atölye, tipografi, grafik desen, bilgisayar destekli tasarım ve fotoğraf gibi çeşitli derslerde ortaya çıkardıkları grafik ürünlerden oluşan sergide çeşitli geleneksel üretimlerden, sayısal ortamda üretime kadar birçok teknik ve özgün çalışma yer aldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ Bu tür faaliyetlerin ne kadar değerli olduğunu, bir emek gerektirdiğini ve eserlerin uzun süreçler sonucunda ortaya çıktığını bilmekteyiz. Öğrencilerimizin bu yaşlarda yetenek gerektiren çalışmalar içinde yer alarak eserler ortaya çıkarması bizim için onur vericidir. Bu konuda akademisyenlerimizin de öğrencilerin becerilerini geliştirerek onları teşvik edip yönlendirmesi ve özgün eserlerin oluşmasına zemin hazırlaması takdire şayandır. Bu tür çalışmalarla Üniversitemizin her platformda temsil edilmesi en büyük temennimizdir. Çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.


Eklenme Tarihi : 22-11-2018 13:30:05